הון שלטון netanyahu2

תאריך פרסום דצמבר 8th, 2014 | מאת esty

0

מה בין פצלי שמן לפוספטים בערד

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0Email this to someone

אנשים שעבדו בעבר עם נתניהו מספרים איך העסק עובד: נתניהו מכנס את אנשיו ואומר "תעשו שזה יקרה". הוא הולך לענייניו והם דואגים שזה יקרה.

והנה דוגמא קטנה שמראה איך "עושים שזה יקרה"


.

אז בואו נראה איך שני מיזמים שאמורים להניב סכומי עתק בשני אזורים שונים לגמרי של הארץ, שלכאורה אין ביניהם כל קשר, מתחברים ביניהם. מהיכן הם מתחילים, מי עומד מאחוריהם ומה קשריהם לרה"מ שדואג שאנשיו "יעשו שזה יקרה".

פצלי שמן בחבל עדולם

1. הווארד ג'ונס – תורם לנתניהו: ליד "כוכבית מספר 2", כך עולה מחומר שהצטבר במשרד מבקר המדינה, הופיע שם שעד לאחרונה היה פחות מוכר לציבור: "הווארד ג'ונאס, תאגיד IDT, ניו ג'רזי". ג'ונאס, שתרם בעבר לפריימריז של נתניהו, הוא המקים והבעלים של IEI תאגיד פצלי השמן.

הווארד ג'ונס מעוניין לקדם את המיזם שלו לקידוחים בעמק האלה לצורך הפקת פצלי שמן בעמק היפה והשלו עם ההיסטוריה המשמעותית ביותר לעם היהודי, אז איך עושים שזה יקרה?

2. מקורבי נתניהו פועלים למען קידום מיזם פצלי השמןדוד שימרון, נתן אשל, עוזי לנדאו, יוג'ין קנדל

כריית פוספטים בשדה בריר שליד ערד

1. נתניהו כמקדם עסקים לחברת אלקטריק פיול גבה 120,000$ על קיום 15 פגישות בינו לבין בעלי הון בעניינה של החברה, ובהן פגישות עם עידן עופר ועם פויו זבלודוביץ'. על-פי הערכות, נתניהו קיבל משתי החברות הללו, הן באופציות והן בשכר, 2.5 מיליון דולר.

2.  "רותם אמפרט" חברת הבת של כ"יל שבבעלות עידן עופר מעוניינת לכרות פוספטים בשדה בריר שליד ערד- אז איך "עושים שזה יקרה":

3. יוחנן לוקר מזכירו הצבאי של נתניהו מתערב

4. פרופ' שפירא המומחה של רה"מ כותב דו"ח שאומר שפתיחת המכרה אינה מהווה סכנה לבריאות התושבים 

5. בינת שוורץ, ראש מנהל תכנון – פועלת נמרצות לקידום כריית ניסיון, ועל הדרך מוציאה את נציג משרד הבריאות פרופ' גרוטו מהוועדה כשהיא מציינת שאת ההחלטה היא קיבלה "יחד עם משרד רה"מ"

6. יוג'ין קנדל, מקורבו של נתניהו וראש המועצה הלאומית לכלכלה, שולח מכתב לוועדה הארצית בו הוא ממליץ על מתן אישור לפרוייקט פצלי השמן, ועל הדרך ממליץ גם לאשר את כריית הפופסטים בערד, כי זה ישתלם למדינה מבחינה כלכלית.

ואיך מתחברים פצלי השמן לפוספטים?

1. אפי איתם, שעומד בראש תאגיד IEI לפצלי השמן, בתקופתו  כשר התשתיות ניתנו לכיל רישיונות ״חינם״ כדי שזו תוכל לרכוש זכויות בפוספטים שבאזור ערד.

2. אבגד מאירי, סמנכ"ל רישוי ונכסים בחברת IEI, מגיע ב2.12.14 לוועדה הארצית שדנה בנושא כריית הפוספטים בערד וממליץ על אישור הכרייה.

 

מסובך? חכו לפרק הבא על תרומות קשרים ותוצאות במדינת ההון שלטון.

תגיות: , , , , , ,


על הכותבכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑